sobota 27. března 2010

Africke sosky a masky

A kdyz uz jsme u toho umeni, tak sem dam i nektere fotky sosek a masek, co vyfotil Abdul Karim vcera na trhu. Opravdu je tam takovy vyber, ze clovek nevi, co by si koupil driv. Nejdulezitejsi je ale smlouvani. Nikdy nesmite dat najevo, ze se vam vyrobek libi. Jen se suse zeptat na cenu a predstirat, jako ze je soska moc draha a ze se vam zase az tak moc nelibi, i kdyz si myslite, ze je to nejkrasnejsi soska z celeho trhu. Ceny pro nas pro belohy jsou nekolikanasobne vyssi a tak se ted nebojime srazet cenu na minimum nebo odejit z obchodu bez sosky. A kolikrat se nam stane, ze nam ji prinesou az k autu zabalenou a za cenu, kterou jsme si nakonec sami urcili. A ze je z ceho vybirat :

5 komentářů:

Martina řekl(a)...

To mi připomnělo sbírku zvířátek, co měl manžel na komodě v ložnici, z nichž velkou část jsem dotáhli z Afriky. Teď jsou na komodě v obýváků, v ložnici jsou hračky. Taky mi přijde, že na jedné fotce je malawijská židle, kterou manžel stráááášně chtěl, ale naštěstí se mi mu to podařilo rozmluvit. Čehož ovšem teď převelice lituje.

Anonymní řekl(a)...

Tak to máš Mony pravdu,že u nás něco takového nevidíš.Žirafka je úžásná a vše ostatní vlastně taky.MS

Monika Saadeh řekl(a)...

Marti zidlicka by urcite sla nejak poslat ;)))
Miri presne, jde videt, ze jde o neco jineho nez to, co je k nam dovazeno z Ciny a prodavano jako prave africke sosky ;))

Manželka řekl(a)...

A co je opravdu zvláštní je, že když žádnou sošku DOOPRAVDY nechceš, najednou se odevšad vyrojí prodavači, nabízejí sošky pod cenou a ještě tě s nimi honí po ulici, zatímco když sošku potřebuješ, musíš jít až ma trh a tam všichni prodavači vypadají, jako kdyby si sošky chtěli odnést domů a tam si je zamknout do trezoru... tu zákonitost jsem nikdy nepochopila.

Anonymní řekl(a)...

Manželko já nepochopila plno zákonitostí.Asi tak má být,abychom vše nepopochopili co je mezi nebem a zemí.A pak nás to samozřejmě přitahuje o tom přemýšlet proč se tak děje,že?Mirka